Radujme se z maličkostí

24. března 2018 v 19:42 | Nadalee <3 |  Pozitivní svět kolem nás

"Zapadající slunce, vítr šumící v korunách stromů, hluboký les, nebo takový Měsíc, odrážející se v jezeru. No není to krása?"

Jednou jsem seděla s kamarádem v kavárně. Stěžoval si mi na spoustu věcí, co nemůže v životě ovlivnit - jako je například politika. Naslouchala jsem a napřestávala se divit jeho zlobě. Vyprávěl to s takovým vztekem a opovržením, až jsem myslela, že praští skleničkou o zem. Když se trochu uklidnil, podívala jsem se ven a řekla: "Hele, není ta obloha dneska nádherná?"
Překvapeně zamrkal a podíval se na do ruda zbarvenou oblohu po západu Slunce. Pak se usmál.
"No jo, máš pravdu. Je to opravdu nádhera."
Jeho nálada se okamžitě změnila. Opustil téma a nadhodil úplně jiné, při čemž se pořád usmíval od ucha k uchu. Jak málo stačí k radosti! Člověk myslí během dne na tolik nepodstatných věcí, že ho to akorát rozčiluje. Proč se zabývat něčím, co nemůžete ovlivnit? Proč myšlení nevyužít na něco užitečného?
Zkuste si někdy vyjít ven do přírody a zavřít oči. Pak teprve poznáte skutečnou krásu. Takový zpěv ptáků, bzučení včel, vůně deště, vítr šimrající na kůži. Takové...maličkosti, kterých si během dne ani nevšimneme. :)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama